PSO EASY

האם שמן זרעי המפ בכבישה קרה יכול להועיל במקרים של פסוריאזיס?

ההמפ, או בעברית – קנבוס, הוא צמח ממשפחת הקנאביס. בדומה לקנאביס המוכר לכולנו, ההמפ מכיל כמות גדולה של CBD, הוא המרכיב שאחראי על הסגולות הרפואיות.

אז מה סוד הקסם שלו?

מעבר לטעם האגוזי העדין והטעים, להמפ יש תכונות ייחודיות שהופכות אותו לבריא ומזין במיוחד. הוא עשיר בחלבונים איכותיים שתורמים למערכת העיכול (וגם הופכים אותו לתחליף בשר אולטימטיבי לצמחונים וטבעונים), ובחומצות שומן חיוניות המסייעות לתפקודם התקין של הלב והמוח. הרכב החומצות בו הוא:

  • 57% חומצת שומן לינולאית (LA) אומגה 6
  • 19% חומצת שומן לינולנית (LNA) אומגה 3
  • 12% חומצת שומן אולאית – אומגה 9
  • 2% GLA  (חומצה גמא לינולנית).
  • בנוסף, יש בו גם ברזל, ויטמין E,

כל אלה הופכים את המוצר למצרך נדיר באיכותו התזונתית.

ניתן לצרוך את השמן בבליעה רגילה, וגם בסלט, בבישול ובאפייה (אך לא בטיגון). לא פלא שהשמן הזה הפך למרכיב נחשק במטבחי בריאות בכל העולם.

כיצד שמן זרעי המפ באמת יכול לעזור לבעיות עור כמו פסוריאזיס?

האם התכונות המזינות של שמן ההמפ יכולות להועיל גם בטיפול במחלות עור, ובפרט בפסוריאזיס? ובכן, אין ספק שלפחות ברמה הבסיסית, התשובה היא כן. שמן ההמפ מכיל מרכיב משמעותי של לחות, חומצות שומן מועילות, ומינרלים רבים – וביניהם אבץ, אשלגן, נתרן, זרחן ונחושת – התורמים להזנה של העור ומגבירים את קצב התחדשות התאים שלו וסילוק התאים המתים. בזכות תכונות אלו, שמן ההמפ משמש בייצור מוצרי טיפוח שונים כמו קרם לחות, שמפו, סבונים ועוד.

בנוסף לכך, ניתן למרוח אותו באופן ישיר על עור פגוע ועל ידי כך לעודד את התחדשות העור ולסייע בריפוי הנגע. הדבר נכון הן לגבי פסוריאזיס והן לגבי מחלות עור נוספות כמו סבוריאה ואטופיק דרמטיטיס (אסטמה של העור).

בעקבות הפרסומים ברשת ובהלת ההמפ שבאה בעקבותיהם, גולשים רבים שיתפו מחוויותיהם וסיפרו שאכן, השימוש בשמן במריחה ובבליעה הביא לשיפור דרמטי ואפילו להיעלמות של מחלות העור שלהם. גולשים אחרים דיווחו על שיפור לא משמעותי או על היעדר שינוי במצבם.

כך או כך, חשוב לזכור שפסוריאזיס ידועה כמחלה כרונית, שמתפרצת באופן תקופתי ונמצאת במצב "רדום" בתקופות אחרות, אך אינה נרפאת לחלוטין. ימים יגידו, אך נכון להיום, אין בידינו מספיק מידע קליני או מחקרי מבוסס כדי להסיק באופן חד משמעי שההמפ יכול לרפא פסוריאזיס לצמיתות, או אפילו לתקופת זמן משמעותית של חודשים ארוכים או שנים.

האם השמן עלול להיות ממכר ועם תופעות פסיכודליות?

שמן זרעי הקנאביס מיוצר מזנים של קנאביס סאטיבה אשר אינם מכילים כמויות משמעותיות של טטראהידרוקנאבינול (THC), היסוד הפסיכו-אקטיבי העיקרי הקיים בצמח הקנאביס.

צמח ההמפ עצמו נחשב ללא חוקי, למעט במקרים רפואיים חריגים, אך השמן המופק מזרעיו הותר בחוק בנוהל מיוחד, ולכן הוא נמכר בארץ – מייבוא בלבד.

רפואה הסינית בשילוב עם שמן המפ

ניתן לשלב שימוש בשמן המפ במסגרת טיפול ברפואה סינית, כתוסף תזונה או כחלק ממשחה לטיפול חיצוני בעור. עם זאת, הטיפול יכלול כמובן מרכיבים חיוניים נוספים, כמו דיקור סיני שתפקידו לשחרר חסימות באזורים שמשפיעים על פעילות העור.

סגירת תפריט
0
סל הקניות
×

עגלת קניות

מבצע בפסואיזי!
פסואיזי קרם אקטיבי לגוף ולפנים 100 מ"ל
2 יחידות ב-150 ₪ בלבד
במקום 198 ₪
דילוג לתוכן